KURUMUMUZ, İŞLEYİŞİMİZ VE EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA SİZLER İÇİN GÜNCEL BİR KILAVUZ HAZIRLADIK. HEPİMİZİN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE BAŞARISI İÇİN BU KILAVUZU DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ. Saygılarımızla…

(Son Güncelleme: 10.09.2023)

KAYIT İŞLEMLERİ:  Tüm kursiyerlerin; Kayıt Formu, Sözleşme, Peşinat(Ocak2024 taksiti), Kursiyer Kimlik Fotokopisi, ve 1 adet fotoğrafı, Kursiyeri Alacak 3. Kişiler Dilekçesi ve KVKK Rıza Onayı eksiklerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

ÜCRETLENDİRME: Dönemlik eğitim ücreti; dönem içinde görülecek olan toplam ders saatleri hesaplanarak, eşit miktarda taksitlendirilmektedir. Kayıt olunduğu gün, Ocak2024 taksitiniz peşinat olarak almaktadır. Kalan taksitleriniz ise eğitime başladığınız aydan Aralık2023 ayına kadar ödenecektir. Ödeme tarihlerimiz her ayının 1’i-5’i ile 15’i-20’si arasındadır. (KDV oranı, Peşin indirimi ve ikinci kardeş indirimi %10’dur.)

SAĞLIK DURUMU: Çocuğunuzun özel sağlık durumu ile ilgili bilmemiz gereken ayrıntıları ve aktivitelerimize katılmasında engel teşkil eden sağlık sorunlarını Kayıt Formunda detaylarıyla belirtmeniz gerekmektedir.

ACİL DURUMLAR: Kursiyerin acil müdahaleye ihtiyaç duyacağı durumlarda 112’den yardım istenir ve kayıt formunda iletişim bilgileri bulunan kişilere haber verilir. Kurumumuz veliden/vasiden sözlü cevap alınıncaya kadar her türlü tıbbi müdahale hususunda karar almaya yetkilidir.

BULAŞICI HASTALIKLAR: Kursiyerin ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikayeti olması durumu ile aile içerisinde bu tür rahatsızlıkları bulunan kişi varlığında ya da ailesi ve çevresinde Covid-19 vb. bulaşıcı hastalık tanısı alan kişi bulunması durumunda kursiyeri kuruma getirmeme/göndermeme ve kurumu bilgilendirme yükümlülüğünüz unutulmamalıdır.

KURSİYER DAVRANIŞI: Amacımız çocuklara İngilizce pratiği kazandırırken keyifli vakit geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Dikkat süresi yetmeyen, adapte olamayan, isteksiz gelen, “etüt” kurallarına uymayan, rahatsız edici ve zarar veren davranışlar içinde bulunan kursiyerlerin uyarılara rağmen bu tip olumsuz davranışlarına devam etmeleri durumunda aldığı eğitimden kalan ücretleri iade edilip, programı sonlandırılacaktır.

EĞİTİM MODELİ: Yüz yüze eğitimlerimizin tamamı Etkileşimli Uzaktan Eğitim modeliyle de devam etmeye uygun olarak programlanmıştır. Okulların, pandemi vb. durumlarda kapanması halinde eğitimlerimiz aksamadan çevrimiçi olarak devam edecektir.

ETKİLEŞİMLİ UZAKTAN EĞİTİM: Uzaktan eğitimler Zoom üzerinden verilip; bağlantı, saat ve akademik detaylar ClassDojo üzerinden paylaşılacaktır. Eğitimlere bilgisayar ile bağlanılması gerekmektedir. Olası bir aksaklık yaşamamanız için uygulamaları yüklemenizi/güncellemenizi rica ederiz.

CLASSDOJO: Bu uygulama tamamen ücretsiz olup, veli/kursiyer ile öğretmen/idare arasındaki iletişimi sağlamak için mecburidir. Paylaşılan sınıf duyuruları ve mesajları aksamadan takip edebilmeniz için uygulama bildirimlerinin açık konuma getirmenizi rica ederiz. https://home.classdojo.com/#/signup

Uygulamayı daha önce hiç kullanmamış iseniz ClassDojo isimli uygulamayı telefona indirip e-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz şifre ile “Veli Hesabı” açmanız gerekmektedir. Oluşturmuş olduğunuz veli hesabınız ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra; 1.) Çocuk Ekle 2.) Öğretmen Aracılığıyla 3.) Okul Adı: TEKDİL İngilizce Öğrenim Merkezi, Çayyolu Şb. 4.) Öğretmen Adı: Çayyolu Şb. TEKDİL 5.) “Kursiyer Adı-Soyadı” adımlarını uygulamanız yeterlidir.

KİTAP SETLERİ: İki haftalık uyum sürecimizde kursiyerin seviye ve yaşlarına göre sınıflandırmalarını takiben size SMS ile kitap setlerinin alımına hazır olduğunuz mesajı iletilecektir. Setin içinden çıkacak şifre ile kitap uygulamasını https://epiebooks.com ‘dan bilgisayarınıza kurup, kitabı indirmeniz; Ekim ayında yapılması planlanan veli toplantısına kadar incelemeniz istenmektedir.

KIRTASİYE İHTİYAÇLARI: Kurumumuzda ortak kırtasiye eşyalarının kullanımı mümkündür. Ancak her kursiyerin; kurşun kalem, renkli kalem, kalemtraş, silgi, makas ve yapıştırıcı bulunan kalem kutusunu yanında getirmesi tavsiye edilir.

KAMPÜS KULLANIMI: Kampüsümüz iki farklı binadan oluşmaktadır. Kayıt işlemini gerçekleştirdiğiniz, yeşil renkli, sokak başından birinci binamız “2 Numaralı” bina olarak isimlendirilmektedir. Yine aynı sokak başından üçüncü, pembe renkli ve giriş katında bilgisayar laboratuvarı ve 3 adet dersliği olan binamız “6 Numaralı” bina olarak isimlendirilmektedir.

Dönemlik ve yıllık programımızda bulunan “Computer lab./Scratch” aktivitelerimiz için ilerleyen aylarda tüm gruplar 6 numaralı binamızdaki bilgisayar laboratuvarından yararlanacaktır. 2 numaralı binamızda eğitim alan kursiyerlerin; binalar arası geçişleri öğretmenler eşliğinde, kontrollü olarak gerçekleşecektir.

DERS SAATLERİ ve ARA ÖĞÜN: 2023-24 Eğitim Yılı kurs programlarımızın derslere giriş ve çıkış saatleri;

-Hafta içi 3-5 grupları için; okulların çıkış ve kursiyerlerin Tekdil’e geliş saatine göre ara öğün ders saatleri başlangıç 15.10 ve 15.25, ders süreleri 40’ar dk, dinlenme süreleri 10’ar dk, çıkış saatleri ise 16.55 ve 17.10 olarak planlanmıştır.

-Hafta içi 5-7 grupları için; ders saatimize kadar ev ödevlerini ve ara öğün ders saatlerini yapmaları dikkate alındığında ders başlangıç saati 17.10, ders süreleri 40’ar dk, dinlenme süresi 10 dk, çıkış saatleri ise 18.40 olarak planlanmıştır.

-Hafta sonu grupları için; ders başlangıç saati 09.30, ders süreleri 40’ar dk, ara öğün ve dinlenme süreleri 10’ar dk, çıkış saatleri ise 13.00 olarak planlanmıştır.

Yapılan ara öğün ders saati, İngilizce dersimizin/eğitimimizin bir parçasıdır. Her kursiyerin bu etkinliğimize katılması istenmektedir. Okulların çıkış, kursiyerlerin Tekdil’e geliş saatlerinin değişmesi durumunda giriş-çıkış, dinlenme ve ders süreleri yeniden planlanabilir.

DERS SONRASI İŞLEYİŞ: Sınıf içi eğitimi biten kursiyerler için veli/vasileri gelene kadar onları bekleyebilecekleri, ev ödevlerini yapabilecekleri uygun bir ortam sağlanmaktadır. Kursiyerlerimizin bu zaman dilimini verimli geçirmesi için okuma/çalışma/boyama kitabı gibi materyaller getirmeleri/bırakmaları tavsiye edilir. Bu işleyişin düzenli bir şekilde devam etmesi için kursiyerin “etüt” kurallarına uyması ve tüm kursiyerlerin kayıt sırasında belirtilen saatte teslim alınması gerekmektedir.

VELİ TOPLANTILARI ve VELİ GÖRÜŞMELERİ: Veli Toplantılarımız; Ekim ve Şubat ayları başında Zoom programı üzerinden çevrim içi yapılıp, duyuruları SMS ve ClassDojo üzerinden paylaşılmaktadır. Kursiyerin durumu hakkında veli/öğretmen/idare görüşmelerini randevu alarak; çevrimiçi, yüz yüze veya telefon ile yapabilirsiniz.

VELİ/VASİ KURUMA GİRİŞ-ÇIKIŞ/BEKLEME: Eğitim saatlerimizde(15.00-18.40), kursiyer hakkında bilgi alma, evrak verme vb. işlemler haricinde kampüs içine ve bahçesine kimse alınmamaktadır.

TRAFİK, YAYA GÜVENLİĞİ VE OTOPARK: Yaya ve trafik güvenliği için sokak/cadde köşelerinde duraklama yapılmamasını önemle rica ederiz. Araçların manevra yapabilmesi için sokak/cadde köşelerine ve kaldırımlara araç park etmemenizi önemle rica ederiz. Araçlarınızı bulunduğumuz sokak sonrası, ana cadde boyunca rahatça park edebilirsiniz. Anlayışınız ve iş birliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

KURSİYER TESLİMİ ve GÜVENLİK: Kursiyerlerimiz, bahçe kapısından veliye/vasiye teslim edilmektedir. Kursiyerimizi sizden başka(kayıt esnasında paylaştığınız) kişiler alacak ise tarafımıza muhakkak bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu kişilerden kimlik ibrazı istenecek ve tarafımızca doğrulanacaktır.

Kampüsümüzde, ortak alanlara yerleştirilen 32 güvenlik kamerası ile 24 saat ses ve görüntü kaydı alınmaktadır. Ayrıca yangın vb. acil durumlar için Securitas tarafından desteklenmektedir.

ELEKTRONİK CİHAZ KULLANIMI: Eğitim saatleri içinde telefon, akıllı saat ve tablet kullanımına izin verilmeyecektir. Ders öncesi ve sonrası elektronik cihazlar izin almak şartıyla kullanılabilir. Kursiyerlerimiz ile iletişimi sağlamak için kurum telefonunu kullanabilirsiniz. 03122421838

SERVİS HİZMETİ: Kurumumuzun servis hizmeti ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak kursiyerlerimizin ilkokullardan Tekdil’e direkt gelebilmeleri için Yüksek Tur’dan (Harun Yüksek: 0 505 700 71 48, Hakan Yüksek: 0 536 452 18 88) veya okul servislerinden hizmet alabilirsiniz.