KURUMUMUZ, İŞLEYİŞİMİZ VE EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA SİZLER İÇİN GÜNCEL BİR KILAVUZ HAZIRLADIK. HEPİMİZİN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE BAŞARISI İÇİN BU KILAVUZU DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ. Son Güncelleme: 24.9.2021

EĞİTİM KAYIT İŞLEMLERİ:  Tüm eski ve yeni kursiyerlerin, Kayıt Formu, Sözleşme, Peşinat, Kimlik fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, KVK Kanunu ile Uzaktan Eğitim onayı ve Öğrenci Belgesi eksiklerini en kısa sürede kuruma teslim etmiş olmaları gerekmektedir.

SERVİS İŞLEMLERİ: Kurumumuzun servis hizmeti ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak kursiyerlerimizin İlkokullardan Tekdil’e direkt gelebilmeleri için yüklenici servis firması Yüksek Tur’dan (Harun YÜKSEK: 0 505 700 71 48) veya okul servislerinden hizmet alabilirsiniz.

ÜCRETLENDİRME: Yıllık eğitim ücreti; eğitim yılı içindeki görülecek toplam ders saatleri hesaplanarak, başladığınız aydan Haziran(2022) ayına kadar eşit miktarda taksitlendirilip, Haziran(2022) taksitiniz eğitiminizin başladığı gün peşinat olarak almaktadır. Yurt genelinde okullar geçici olarak tam veya yarı zamanlı kapanır da uzaktan eğitim yapılır ise o ay içinde yapılacak olan her bir uzaktan ders için 10 ₺ fark ertesi ayın taksit tutarından düşülecektir. (Bu duruma kursiyer karantina süreçleri dahil değildir.)

COVİD-19 VE HİJYEN: Kursiyerin ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikayeti olması durumu ile aile içerisinde solunum yolu şikayetleri gelişen veya solunum yolu enfeksiyonu hikayesi ile hastane yatışı yapılan kişi varlığında ya da ailesi ve çevresinde COVID-19 tanısı alan kişi bulunması durumunda kursiyeri kuruma getirmeme/göndermeme ve bu durumlarda acil olarak kurumu bilgilendirme yükümlülüğünüz unutulmamalıdır.

Kursiyerler kuruma giriş yaparken, girişlerinin hızlı olabilmesi için mevcut maskelerini öğretmenler eşliğinde temiz maskeler ile sizin adınıza değiştireceklerdir. Bu kapsamda kursiyerin geleceği gün sayısı kadar EVONY ÇOCUK MASKESİ bırakmanız gerekmektedir. (2 günlük gruplar için 75 adet, 3 günlük gruplar için 125 adet, 5 günlük gruplar için 200 adet.)

Rutin olarak tüm kursiyerimizin semptom kontrolleri titizlikle yapılmaktadır. Her gün HES kodu ile risk durumları kontrol edilip, riskli görünen kişiler/kursiyerler kuruma alınmamaktadır. Tüm gruplarımızın teneffüs ve ara öğün saati birbirlerinden ayrı olarak yeniden planlanıp; tüm sınıf ve ortak alanlar havalandırılmaktadır.

KİŞİSEL KARANTİNADA OLAN KURSİYERLER: 14 gün kişisel karantinada bulunup, kısa bir süre yüz yüze eğitimlerimize katılamayan kursiyerlerin sınıf arkadaşlarından geri kalmamaları adına “Uzaktan Ek Ders”, “Online Sınıf İçi Bağlanma” vb. çalışmalarımız/planlamalarımız devam etmektedir.

KİTAP SETLERİ: Uyum süreci sonrasında kursiyerin seviyelerine ve yaşlarına göre gruplanmasını takiben size SMS ile kitap setleri dağıtıma hazır olduğu mesajı iletilecektir. Setin içinden çıkacak CD’yi internet bağlantılı bilgisayarınıza kurup, veli toplantısına kadar incelemeniz gerekmektedir. (Bilgisayarınızda CD girişi yok ise CD girişli bir bilgisayardan Flash Disk’e aktartabilirsiniz.)

“ETÜT” İŞLEYİŞİ VE SAATLERİ: Saat 17.00 sonrası, sınıf içi eğitimi biten kursiyerler için veli/vasileri gelene kadar ev ödevlerini yapabilecekleri uygun bir ortam sağlanmaktadır. Covid-19 tedbirlerimiz gereği temas süresini azami ölçüde tutmak adına kursiyerlerimizi mümkün olan en erken saatte teslim almanızı rica ederiz.

ARA ÖĞÜN: Yapılan ara öğün saati İngilizce eğitimimizin bir parçasıdır. Her kursiyerin bu etkinliğe katılması gerektiği için, kursiyerlerin kuruma aç gelmesi istenmektedir.

KIRTASİYE İHTİYAÇLARI: Covid-19 tedbirlerimiz gereği, kurumumuzda ortak kırtasiye eşyalarının kullanımı durdurulduğundan her kursiyerin içinde; kurşun kalem, renkli kalem, kalem traş, silgi, makas ve yapıştırıcı bulunan kalem kutusunu yanında getirmesi gerekmektedir.

EĞİTİM MODELİ: Okulların tam kapasite ya da yarım kapasite açık olduğu günlerde eğitim, Tekdil’de yüz yüze verilecektir. Okulların tam kapalı olduğu günlerde ise eğitim, Tekdil’in Etkileşimli Uzaktan Eğitim modeliyle çevirim içi yapılacaktır. Yüz yüze eğitimlerimizin tamamı Etkileşimli Uzaktan Eğitim modeliyle de devam etmeye uygun olarak programlanmıştır.

ETKİLEŞİMLİ UZAKTAN EĞİTİM: Uzaktan eğitimler Zoom üzerinden verilip; bağlantı, saat ve akademik detaylar ClassDojo üzerinden paylaşılacaktır. Eğitimlere bilgisayar ile bağlanılması gerekmektedir. Olası bir aksaklık yaşamamanız için uygulamaları yüklemenizi/güncellemenizi rica ederiz.

CLASSDOJO: Bu uygulama tamamen ücretsiz olup, veli/kursiyer ile öğretmen/idare arasındaki iletişimi sağlamak için kullanılmaktadır. Uygulama ile öğrencinin sınıfına bağlandıktan sonra sınıf duyurularının ve mesajların aksamadan takip edilebilmesi adına uygulamanın bildirimlerinin açık konuma getirildiğinden emin olmanızı rica ederiz.

Uygulamayı daha önce hiç kullanmamış ve henüz öğrencinin Tekdil sınıfına bağlanmamış iseniz ClassDojo isimli uygulamayı telefona indirip kendi belirlediğiniz e-posta adresi ve şifre ile bir “Veli Hesabı” açmanız gerekmektedir. Oluşturmuş olduğunuz veli hesabınız ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra; 1.)“Çocuk Ekle” 2.)“Öğretmen Aracılığıyla” 3.)“Okul Adı” 4.)“Öğretmen Adı” 5.) “Öğrenci Adı-Soyadı” adımlarını uygulamanız gerekmektedir. Okul Adı: TEKDİL İngilizce Öğrenim Merkezi, Çayyolu Şb. Öğretmen Adı: Çayyolu Şb. TEKDİL

VELİ TOPLANTILARI VE VELİ GÖRÜŞMELERİ: Veli Toplantılarımız, her dönem başında Zoom programı üzerinden çevirim içi yapılacak olup duyurular ClassDojo üzerinden yapılacaktır. Kursiyerin durumu hakkında veli/öğretmen/idare görüşmelerimiz randevu alınarak; çevirim içi, yüz yüze veya telefon ile yapılabilecektir.

VELİ/VASİ KURUMA GİRİŞ-ÇIKIŞ/BEKLEME: Covid-19 tedbirlerimiz gereği, eğitim saatlerimizde(14.45-19.00) kurum içine ve bahçesine, kursiyer ve kurum personelleri dışında kimse alınmayacaktır. Evrak verme, ödeme yapma, bilgi alma gibi işlemler hafta içi 09.00-14.45 saatleri arasında HES kodu onayı sonrası gerçekleştirilecektir.

KURSİYER TESLİMİ VE GÜVENLİK: Eğitimimiz sonrasında kursiyerlerimizi teslim alabilecek 3 kişiyi önceden belirleyip, yazılı ve internet üzerinden dolduracağınız dilekçe aracılığıyla paylaşmanız gerekmektedir. Bilgileri paylaşılan kişiler kursiyerimizi teslim almaya geldiğinde gelen kişiden kimlik ibrazı istenecek ve sistemden doğrulanacaktır. Uyuşmazlık halinde Kayıt Formu’ndaki veli/vasi ile iletişime geçilecektir. Kampüsümüz, ortak alanlara yerleştirilen 32 güvenlik kamerası ile 24 saat ses ve görüntü kaydı alınıp, yangın vb. acil durumlar için Tepe Güvenlik A.Ş. tarafından desteklenmektedir.

KURSİYER DAVRANIŞI: Amacımız çocuklara İngilizce pratiği kazandırırken keyifli vakit geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Adapte olamayan, rahatsız edici davranışlar içinde bulunan, kendisine veya başkalarına zarar veren kursiyerlerin uyarılara rağmen bu tip olumsuz davranışlara devam etmeleri durumunda aldıkları eğitimden kalan ücretleri iade edilip, program ile ilişkileri kesilecektir. Kurum içerisinde hijyen kurallarına uymayan, maskesini uyarılara rağmen takmayan kursiyer, sınıf dışına alınacak; veli/vasileri ile iletişime geçilecektir. Bu kapsamda kursiyerlerin maske kuralına uymaları konusunda hassasiyet göstermenizi rica ederiz.

2021-22 Eğitim Dönemi Bilgi Formu için burayı tıklayınız…