KURUMUMUZ, İŞLEYİŞİMİZ VE EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA SİZLER İÇİN GÜNCEL BİR KILAVUZ HAZIRLADIK. HEPİMİZİN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE BAŞARISI İÇİN BU KILAVUZU DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ. Son Güncelleme: 18.02.2023

KAYIT İŞLEMLERİ:  Tüm eski ve yeni kursiyerlerin, *2022-23 Kayıt Formu, *Sözleşme, *Peşinat(Haziran2023 taksiti), *Kursiyer Kimlik Fotoğrafı(ClassDojo/E-Posta), *1 adet vesikalık fotoğraf ve *KVKK Rıza Onayı eksiklerini en kısa sürede kuruma teslim etmiş olmaları gerekmektedir. (Kimlik fotokopileri ClassDojo’dan gönderilecektir.)

ÜCRETLENDİRME: Yıllık eğitim ücreti; eğitim yılı içinde görülecek olan toplam ders saatleri hesaplanarak, eşit miktarda taksitlendirilmektedir. Kayıt olunduğu gün, Haziran2023 taksitiniz peşinat olarak almaktadır. Kalan taksitleriniz ise eğitime başladığınız aydan Mayıs2023 ayına kadar ödenecektir. Ödeme tarihlerimiz her ayının 1’i-5’i ile 15’i-20’si arasındadır. (Peşin ödeme ve ikinci kardeş indirimi %10’dur.)

SERVİS HİZMETİ: Kurumumuzun servis hizmeti ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak kursiyerlerimizin ilkokullardan Tekdil’e direkt gelebilmeleri için Yüksek Tur’dan (Harun Yüksek: 0 505 700 71 48, Hakan Yüksek: 0 536 452 18 88) veya okul servislerinden hizmet alabilirsiniz.

DERS SAATLERİ ve ARA ÖĞÜN: 2022-23 Eğitim Dönemi kurs programlarımızın derslere giriş ve çıkış saatleri;

-Hafta içi 3-5 grupları için; okulların çıkış ve kursiyerlerin Tekdil’e geliş saatine göre ara öğün ders saati 15.05-15.20, ders başlangıç saati 15.20, dinlenme süresi 15 dk. çıkış saati 16.55 olarak planlanmıştır.

-Hafta içi 5-7 grupları için; ders saatimize kadar ev ödevlerini ve ara öğün ders saatlerini yapmaları dikkate alındığında ders başlangıç saati 17.10, dinlenme süresi 10 dk. çıkış saati 18.40 olarak planlanmıştır.

-Hafta sonu grupları için; ders başlangıç saati 09.30, dinlenme süreleri 10’ar dk, çıkış saati 13.00 olarak planlanmıştır.

Yapılan ara öğün ders saati, İngilizce dersimizin/eğitimimizin bir parçasıdır. Her kursiyerin bu etkinliğimize katılması istenmektedir. Okulların çıkış, kursiyerlerin Tekdil’e geliş saatlerinin değişmesi durumunda giriş-çıkış, dinlenme ve ders süreleri yeniden planlanabilir.

“ETÜT” İŞLEYİŞİ ve SAATLERİ: Sınıf içi eğitimi biten kursiyerler için veli/vasileri gelene kadar onları bekleyebilecekleri, ev ödevlerini yapabilecekleri uygun bir ortam sağlanmaktadır. Kursiyerlerimizin bu zaman dilimini verimli geçirmesi için okuma/çalışma/boyama kitabı gibi materyaller getirmeleri/bırakmaları tavsiye edilir. İşleyişin düzenli bir şekilde devam etmesi adına kursiyerimizin kayıt sırasında belirtmiş olduğunuz saatte teslim alınmasını rica ederiz.

BULAŞICI HASTALIKLAR: Kursiyerin ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikayeti olması durumu ile aile içerisinde bu tür rahatsızlıkları bulunan kişi varlığında ya da ailesi ve çevresinde Covid-19 vb. bulaşıcı hastalık tanısı alan kişi bulunması durumunda kursiyeri kuruma getirmeme/göndermeme ve kurumu bilgilendirme yükümlülüğünüz unutulmamalıdır.

KİTAP SETLERİ: Uyum sürecimizde kursiyerin seviye ve yaşlarına göre öngörülen sınıflandırmalarını takiben size SMS ile kitap setlerinin dağıtıma hazır olduğu mesajı iletilecektir. Setin içinden çıkacak şifre ile kitap uygulamasını https://epiebooks.com ‘dan bilgisayarınıza kurup, Şubat ayında yapılması planlanan veli toplantısına kadar incelemenizi rica ederiz.

KIRTASİYE İHTİYAÇLARI: Kurumumuzda ortak kırtasiye eşyalarının kullanımı mümkündür. Ancak her kursiyerin; kurşun kalem, renkli kalem, kalemtraş, silgi, makas ve yapıştırıcı bulunan kalem kutusunu yanında getirmesi tavsiye edilir.

EĞİTİM MODELİ: Yüz yüze eğitimlerimizin tamamı Etkileşimli Uzaktan Eğitim modeliyle de devam etmeye uygun olarak programlanmıştır. Okulların, pandemi vb. durumlarda kapanması halinde eğitimlerimiz aksamadan çevrimiçi olarak devam edecektir.

ETKİLEŞİMLİ UZAKTAN EĞİTİM: Uzaktan eğitimler Zoom üzerinden verilip; bağlantı, saat ve akademik detaylar ClassDojo üzerinden paylaşılacaktır. Eğitimlere bilgisayar ile bağlanılması gerekmektedir. Olası bir aksaklık yaşamamanız için uygulamaları yüklemenizi/güncellemenizi rica ederiz.

CLASSDOJO: Bu uygulama tamamen ücretsiz olup, veli/kursiyer ile öğretmen/idare arasındaki iletişimi sağlamak için mecburidir. Paylaşılan sınıf duyuruları ve mesajları aksamadan takip edebilmeniz için uygulama bildirimlerinin açık konuma getirmenizi rica ederiz. https://home.classdojo.com/#/signup

Uygulamayı daha önce hiç kullanmamış iseniz ClassDojo isimli uygulamayı telefona indirip e-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz şifre ile “Veli Hesabı” açmanız gerekmektedir. Oluşturmuş olduğunuz veli hesabınız ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra; 1.) Çocuk Ekle 2.) Öğretmen Aracılığıyla 3.) Okul Adı: TEKDİL İngilizce Öğrenim Merkezi, Çayyolu Şb. 4.) Öğretmen Adı: Çayyolu Şb. TEKDİL 5.) “Kursiyer Adı-Soyadı” adımlarını uygulamanız yeterlidir.

VELİ TOPLANTILARI ve VELİ GÖRÜŞMELERİ: Veli Toplantılarımız; Ekim ve Şubat ayları başında Zoom programı üzerinden çevrim içi veya yüz yüze yapılıp, duyuruları SMS ve ClassDojo üzerinden paylaşılmaktadır. Kursiyerin durumu hakkında veli/öğretmen/idare görüşmelerimiz randevu alınarak; çevrimiçi, yüz yüze veya telefon ile yapılabilecektir.

VELİ/VASİ KURUMA GİRİŞ-ÇIKIŞ/BEKLEME: Kursiyerlerimizin kampüs içinde olduğu saatlerde(15.05-18.40) bilgi alma, evrak verme vb. işlemler haricinde kampüs içine kimse alınmayacaktır.

TRAFİK ve YAYA GÜVENLİĞİ: Yaya ve servis/araba geçişlerinin daha güvenli olabilmesi için yardımınıza ihtiyaç duymaktayız. Araçlarınızı bulunduğumuz sokak sonrası, Ana Cadde boyunca veya site otoparkına park edebilirsiniz. Araçların manevra yapabilmesi için sokak/cadde köşelerine ve kaldırımlara araç park etmemenizi önemle rica ederiz.

KAMPÜS KULLANIMI: Kampüsümüz iki farklı binadan oluşmaktadır. Kayıt işlemini gerçekleştirdiğiniz, yeşil renkli, sokak başından birinci binamız “2 Numaralı” bina olarak isimlendirilmektedir. Yine aynı sokak başından üçüncü, pembe renkli ve giriş katında bilgisayar laboratuvarı olan binamız “6 Numaralı” bina olarak isimlendirilmektedir.

Yıllık programımızda bulunan “Computer lab./Scratch” aktivitelerimiz için ilerleyen aylarda tüm gruplar 6 numaralı binamızdaki bilgisayar laboratuvarından yararlanacaktır. 2 numaralı binamızda eğitim alan kursiyerlerin; binalar arası geçişleri öğretmenler eşliğinde, kontrollü olarak gerçekleşecektir.

KURSİYER TESLİMİ ve GÜVENLİK: Kursiyerimizi sizden başka (kayıt esnasında paylaştığınız), kişiler alacak ise tarafımıza muhakkak bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu kişilerden kimlik ibrazı istenecek ve tarafımızca doğrulanacaktır. Kampüsümüzde, ortak alanlara yerleştirilen 32 güvenlik kamerası ile 24 saat ses ve görüntü kaydı alınmaktadır. Ayrıca yangın vb. acil durumlar için Securitas tarafından desteklenmektedir.

KURSİYER DAVRANIŞI: Amacımız çocuklara İngilizce pratiği kazandırırken keyifli vakit geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Adapte olamayan, rahatsız edici davranışlar içinde bulunan, kendisine veya başkalarına zarar veren kursiyerlerin uyarılara rağmen bu tip olumsuz davranışlarına devam etmeleri durumunda aldığı eğitimden kalan ücretleri iade edilip, program ile ilişkileri kesilecektir.