> GRE

                                                            
                                                         GRE Kursları


GRE Kursları

Kursun Adı: GRE (Graduate Record Examinations)


Kursun Amacı: İleri seviyede sözel, matematiksel, kompozisyon yazma ve eleştirisel düşünce becerileri geliştirilerek, ETS tarafından yapılan GRE sınavlarında sınavlarında başarılı olmalarını sağlamaktır. Kursiyerler seviye tesbit sınavı sonucuna göre; bulunduğu ingilizce düzeyinden eğitime başlar. 

 1. Hazırlık kuru     84 saat
 2. Hazırlık kuru     84 saat
 3. Hazırlık kuru     96 saat
 TEST kurları    120 saat

GRE Hazırlık Programları: İleri seviyede sözel, matematiksel, kompozisyon yazma ve eleştirisel düşünce becerileri geliştirilmektedir.

 

GRE Test Kurları: Amaç sınav olup, sınavın ana başlıklarına yönelik konu çalışmalarıyla birlikte sınav becerisi verilmektedir. Kurs boyunca takip edilen ana ders kitapları ve Tekdil tarafından hazırlanmış ileri düzey gramer çalışmaları ile dilin yapısal örgüsünün çok iyi öğrenilmesi sağlanmaktadır. Sınav amaçlı seçilmiş okuma, dinleme, konuşma parçaları ve her parçanın sonundaki test kısmı ile sınav becerisi geliştirilmektedir. Test kurlarında sınav tarihinden önceki 4 hafta Pazar günleri, sınav saat ve şartlarında GRE deneme sınavları alınır.

 

Kursa Kayıt: Kayıtlar sürekli olup, kursiyerlerimizin hangi kurlarda başlayacaklarını tesbit amacı ile düzey belirleme sınavı almaları gerekmektedir. Bu eğitim Karanfil Şubemizde verilmektedir.